6th International Conference Research in Didactics of the Sciences

Szanowni Państwo!

Zakład Chemii i Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie organizuje
VI Międzynarodową Konferencję Naukową
BADANIA W DYDAKTYKACH PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH

Konferencja odbędzie się w dniach 25–27 VI 2014 r., w Krakowie.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń z zakresu badań ilościowych i jakościowych w dydaktykach nauk przyrodniczych (chemii, biologii, geografii, fizyki, przyrody, ochrony środowiska, nauk medycznych i innych),  prowadzonych metodami klasycznymi jak i z wykorzystaniem multimediów.

Badania te mogą dotyczyć wszystkich etapów kształcenia: od edukacji wczesnoszkolnej, aż do kształcenia na poziomie studiów wyższych (kierunków chemicznych i niechemicznych).

Do udziału w konferencji zapraszamy: dydaktyków przedmiotów przyrodniczych (chemii, biologii, geografii, fizyki, przyrody) oraz tych nauczycieli akademickich, którzy prowadzą zajęcia z przedmiotów przyrodniczych ze studentami różnych kierunków studiów, jak także nauczycieli uczących w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach.

Zapraszamy również doradców metodycznych przedmiotów przyrodniczych, autorów podręczników do przedmiotów przyrodniczych i pomocy dydaktycznych a także rzeczoznawców Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Konferencja ma na celu wymianę osiągnięć naukowych z zakresu dydaktyki chemii i nauk pokrewnych.

Zapraszamy również naukowców zajmujących się badaniami w naukach przyrodniczych, by przedstawić wyniki najnowszych badań i zapoznać z nimi społeczność dydaktyków. A także by zapoznać się z nowinkami z zakresu dydaktyki, które można zastosować np. w nauczaniu studentów.

Abstrakty wygłoszonych referatów i przedstawionych posterów zostaną opublikowane w książce abstraktów, którą uczestnicy otrzymają na konferencji. Istnieje także możliwość wydruku rozdziału w recenzowanej monografii opatrzonej numerem ISBN.

Prosimy o szerokie rozpropagowanie informacji o konferencji

Przewodniczący konferencji: dr Małgorzata Nodzyńska

Sekretarz konferencji: dr Paweł Cieśla